Монтана не остави шансове на Академик

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Академик Пловдив 99:61 (28:11, 28:14, 15:16) като домакин в двубой от 12-ия кръг на женското баскетболно първенство на България и записа десета победа от 12 срещи от началото на сезона. Пловдивчанки допуснаха десета загуба също от 12 изиграни мача.

Баскетболистките на Монтана 2003 имаха превъзходство през целия мач. Домакините взеха аванс от 17 точки още след първите 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 56:25. Домакините продължиха да увеличават преднината си и в третата четвърт, която завърши при 84:45, а най-голямата разлика в срещата достигна 43 точки.

Монтана 2003 доминираше в подкошието, печелейки 70 борби срещу 36 за противника, а огромна разлика имаше и при асистенциите (33-6) и откраднатите топки (11-4). Гостите направиха почти двойно повече грешки (22-12).

Преслава Колева завърши с „дабъл-дабъл“ от 30 точки и 16 борби за домакините, а по 18 точки вкараха Борислава Денчева и Ванина Василева, докато за пловдивския тим Ралица Кенарева завърши с 35 точки, 5 борби и 3 асистенции.

За Монтана 2003 предстои първи мач от втория етап на Адриатическата лига – гостуване на сръбския Партизан 1953 на 10 януари. След това в рамките на два поредни дни – 13 и 14 януари тимът ще изиграе два мача срещу Дунав 2016 в Монтана, първо срещата от 14-ия кръг, а след това и отложения мач от седмия кръг на българския шампионат. Академик Пловдив посреща Шампион 2006 на 10 януари.