Брентфорд и Уулвърхамптън също ще преиграват

Отборите на Брентфорд и Уулвърхамптън не успяха да се победят в среща от 3-ия кръг на английската ФА Къп и направиха равенство 1:1. За “пчеличките” се разписа Нийл Мопе (41'), докато Томас Бойл вкара за “вълците”.

Според регламента на турнира двата тима ще трябва да преиграят срещата, която да излъчи окончателния победител. Същата бе развръзката и във вчерашния двубой между отборите на Кристъл Палас и Евертън, които направиха нулево равенство.

Гостите останаха с човек по-малко след само девет минути игра, когато Жоао Гомеш получи директен червен картон. Логично “вълците” се прибраха в своята половина и съперникът бе по-активен до почивката.

След като игровите ситуации не свършиха работа, “пчеличките” откриха резултата в края на първата част след статично положение. Центриране от пряк свободен удар доведе до суматоха в наказателното поле на Уулвърхамптън и топката стигна до Нийл Мопе, който абсолютно необезпокояван стреля с бомбен шут от около точката за изпълнение на дузпа и матира Жозе Са под рамката на вратата.

След почивката гостите показаха признаци на съживяване и изравниха резултата малко след час игрово време. Триково изпълнение на ъглов удар прати топката на границата на наказателното поле, където дебнеше непокрития Томас Бойл, който с плътен изстрел от сериозна дистанция не остави шанс на домакинския страж Томас Стракоша.

До края срещата се движеше равностойно, като и двата тима имаха своите шансове да решат всичко още днес, но нов гол не падна и всичко остана за преиграването на стадион “Молино”.

Снимки: Imago