Осасуна взе минимален успех срещу последния в Ла Лига

Осасуна спечели с минималното 1:0 домакинството си на Алмерия в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение падна през първата част и бе дело на Анте Будимир

Двата тима не предложиха особено атрактивен двубой. Домакините имаха надмощие през първата част, когато и малко преди изтичането на половин час игра Икер Муньос успя да открадне топката пред наказателното поле, след което да намери Будимир в добра позиция, а нападателят не сгреши. Това бе негово десето попадение за Алмерия от началото на кампанията, като девет от тях са в първенството.

През втората част играчите на Алмерия успяха да вземат известно надмощие в търсене на изравнително попадение, но не успяха да стигнат до особено чисти ситуации. Така Осасуна вече има 22 точки и е на 12-о място в класирането. Алмерия пък продължава да е на дъното с едва пет пункта, а играчите на Гайска Гаритано все още нямат победа в шампионата.

Снимки: Gettyimages