Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Астън Вила се размина с голям провал

Астън Вила успя да стигне до победа с 3:2 в домакинството си на Бърнли, но успехът дойде много трудно, въпреки че бирмингамци играха с човек повече през голяма част от второто полувреме. Леон Бейли откри резултата в 28-ата минута, но гостите веднага изравниха чрез Зеки Амдуни. Муса Диаби отново даде преднина на Вила малко преди почивката.

Сандер Берге получи втори жълт картон в 56-ата минута и остави Бърнли с човек по-малко. Въпреки това тимът на Венсан Компани успя отново да изравни след попадение на Лайл Фостър. Дъглас Луис донесе победата на домакините с гол от дузпа в 89-ата минута.

След като миналата седмица Шефилд Юнайтед измъкна точка от "Вила Парк" и сложи край на победната домакинска серия на тима на Унай Емери, друг новак бе близо да стори същото. Въпреки колебанията на бирмингамци напоследък този резултат ги изравни по точки с лидера Ливърпул, но мърсисайдци и Арсенал не са изиграли мачовете си, а Манчестър Сити е изиграл един мач по-малко.

След обрата, който допусна срещу Манчестър Юнайтед, Астън Вила и днес въобще не бе убедителен, като имаше сериозни проблеми в защита. В нападение обаче нещата вървяха. Бейли откри резултата след подаване на Уоткинс. Бърнли отговори мигновенно. След центриране отляво топката бе отклонена от О'Шей и стигна до Амдуни, който с акробатично изпълнение я прати в мрежата. Уоткинс се отчете с втора асистенция, този път за Диаби и домакините водеха на почивката.

Надеждите на тима на Компани значително намаляха в 56-ата минута, когато Берге бе изгонен. Последва натиск на Вила и поредица от положения пред вратата на Трафърд. Бирмингамци обаче не се възползваха от тях и бяха направени серия от пропуски, като най-много шансове пропусна Диаби. Бърнли успя да изравни след добра атака и удар на Фостър в близкия ъгъл на Мартинес.

Отборът на Емери опита да натисне, но не стигаше до чисти положения в края и имаше малко късмет, тъй като юношата на Вила Аарън Рамзи извърши нарушение срещу Джон Дюран в наказателното поле, а Дъглас Луис реализира отсъдената дузпа.

Снимки: Gettyimages