Десетима от Лийдс загубиха от Престън, Груев увеличава игровото време

Лийдс загуби гостуването си на Престън в двубой от програмата на Чемпъншип на "Боксинг Дей". Така домакините прекъснаха лошата си серия от три поредни загуби на "Дийпдейл". Йоркширци пък разочароваха, след като само преди няколко дни разгромиха на "Елънд Роуд" Ипсуич, с което увеличиха шансовете си за директна промоция. Добрата новина е, че българският национал Илия Груев, който в мача срещу Ипсуич записа най-много минути от октомври насам, днес дори получи повече игрово време, появявайки се в игра в 68-ата минута, когато отново замени Глен Камара.

Още през първото полувреме Престън създаде по-чистите положения, в основата на които бе Лиъм Милър. Мелие обаче се намеси блестящо, за да спаси по-опасният удар на нападателя.

В начало на второто полувреме - в 53-тата минута, гостите останаха с човек по-малко, когато стражът на гостите Илан Мелие получи директен черен картон заради това, че удари с ръка в лицето Осмаич, който преди това го избута. Престън бързо се възползва от численото си предимство и в 57-ата минута Алън Брауни засече с глава центриране от дълбочина на Милър. Лийдс заигра по-добре едва след като губеше в резултата, като заслуга за това имаха и Груев, Ньонто и Джоузеф, които влязоха заедно в игра. В 83-тата минута гостите изравниха резултата, след като Даниел Джеймс бе фаулиран в наказателното поле. Паскал Струйк бе точен от бялата точка за 1:1.

В 89-ата минута Милър донесе победата на домакините след страхотен индивидуален пробив минута преди края. Той получи около тъчлинията, влезе между трима бранители и стреля по прекрасен начин в далечния ъгъл.

Снимки: Imago