"efbet Лига "Пушките на Славия и Арда не гръмнаха, екшън край тъчлинията- отзиви на живо

Светослав Гоцев: С колективна игра постигнахме един значим резултат

Започваме да мислим за двубоя с ЦСКА, който ще е истински волейболен празник преди Нова година, коментира опитният централен блокировач на Левски София

Волейболистите на Левски София отстъпиха на румънския Динамо (Букурещ) с 2:3 гейма, в мач-реванш от 1/8-финалите на европейския турнир – за Купата на претендентите (CEV Cup). Въпреки че не успяха да спечелят, „сините“ се класираха за 1/4-финал в надпреварата, тъй като се нуждаеха от два спечелени гейма при гостуването, за да продължат напред. В първия мач у дома те победиха румънците с 3:0.

В следващия етап Левски ще срещне Веро Волей (Монца, Италия).

Монца е съперник на Левски в 1/4-финалите на "Чалъндж къп"

Опитният блокировач на Левски и национал Светослав Гоцев коментира за BGvolleyball.com, че тимът му се е преборил с класен съперник с девет чужденци, като е постигнал значим резултат за настоящата година.

„Победихме в София с 3:0, но очаквахме много по-труден мач за реванша. Готвехме се усилено именно за такъм двубой. Знаехме, че ще  е тежко, защото Динамо е изключително силен и класен отбор, който има 9 чужденци. Подредени са тактически и играят много добре технически.

Страхотно! Левски продължава на 1/4-финал в Европа

Знаехме, че трябва да играем на максимума на възможностите ни, за да успеем да се преборим на техен терен и пред тяхна публика. Не беше лесно, но с обща колективна игра и себераздаване за всяка топка се получиха нещата – спечелихме нужните два гейма. Мисля, че постигнахме един значим резултат за нашия отбор.

Според мен в петия гейм имаше две-три изпускания, чисто тактически от наша страна, защото при някои момчета гарда малко беше паднал след класирането ни на 1/4-финал и това, че петият гейм е без значение. Не мога да кажа, че сме били демотивирани в тайбрека. Искахме да победим и в него, но някоя друга техническа неточност ни лиши от победата.

Но като цяло резултатът е задоволяващ и ни класира напред в турнира. Постигнахме това, за което бяхме дошли в Румъния.

Следващият ни съперник най-вероятно ще бъде Веро Волей (Монца), тъй като италианците победиха в първия мач като гости гръцкия Панатинайкос. Аз съм играл там през сезон 2024/15. Със сигурност вече може да кажем, че в тази фаза срещу нас ще има изявен лидер. Но ние ще се опитаме да го затрудним по всякакъв начин с каквото можем. Ще се постараем да дадем най-доброто.

Но преди това имаме важен двубой от българското първенство. На 30 декември в нашата зала се изправяме срещу ЦСКА от ефбет Супер Волей. Предстои Вечно дерби с много заряд. От сега започваме да мислим за него. Този двубой е много важен за нас и трябва да играем по такъв начин, както сега - освободени и борбени.

Очаквам залата ни да се напълни и приканвам феновете да дойдат да ни подкрепят. Тази среща ще е не само Вечно дерби, тя ще бъде истински волейболен празник между Коледа и нова година. Надявам се да направим добър мач срещу солиден като ЦСКА, който тази година е един от фаворитите за спечелване на шампионата. И естествено ще се борим за победа."

Снимки: Startphoto