Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Страхотно! Левски продължава на 1/4-финал в Европа

Волейболният отбор на Левски София продължава напред в Европа.

“Сините” волейболисти загубиха като гост срещата-реванш от 1/8-финалите от турнира “Чалъндж къп” от Динамо (Букурещ) с 2:3 (25:21, 25:27, 23:25, 25:15, 12:15).

Двубоят се игра пред 150 зрители в зала “Динамо” в Букурещ.

Възпитаниците на Николай Желязков спечелиха първата част с 25:21. Във втората “сините” водеха с 21:18, но допуснаха загуба с 25:27.

В третата част момчетата на легендарния треньор Стелиан Мокулеску стигнаха до успех с 25:23.

В четвъртата част Николай Желязков върна в състава Венислав Антов, който зае мястото на Кристиян Титрийски. “Сините” поведоха с 16:12 и 21:13 и безпроблемно стигнаха до важен успех с 25:15.

Със спечелването на този гейм, волейболистите на Левски се класираха на 1/4-финал в турнира.

В тайбрека домакините от Динамо стигнаха до успех с 15:12, а с това спечелиха и мача с 3:2 гейма.

Най-резултатен бе Владимир Гърков с 16 точки (3 блокади), 14 точки добави Майкон Морейра (4 блока).

С 13 точки завърши Алехандро Торо (2 аса).

Кристиян Титрийски се отчете с 11 точки (1 ас, 1 блокада).

За Динамо Флориан Барта се разписа с 16 точки (1 блокада), с 15 точки приключи Серхио Луис Феликс Джуниър (2 аса, 1 блок).

В следващия етап Левски среща победителя от двойката Веро Волей (Монца) - Панатинайкос (Атина). Съперникът на столичани ще стане ясен утре (21 декември), когато ще се изиграе реваншът - в 21:00 часа.

ДИНАМО, БУКУРЕЩ (РУМЪНИЯ) - ЛЕВСКИ СОФИЯ 2:3 (21:25, 27:25, 25:23, 15:25, 15:12)
ДИНАМО: Никълъс Бътлър 1, Конър Хазълдън 14, Флориан Барта 15, Алан Силва 5, Разван Михалчея 11, Йонут Балеан 5 - Хавиер Аройо-либеро (Габриел Гойнея, Никола Лакчевич-либеро, Рию Ямамато, Серхио Луис Феликс 14)
Старши треньор: СТЕЛИАН МОКУЛЕСКУ
ЛЕВСКИ: Симеон Николов 5, Кристиян Титрийски 11, Владимир Гърков 15, Алехандро Торо 11, Майкон Морейра 14, Светослав Гоцев 7 - Владислав Иванов-либеро (Александър Къндев 2, Стоил Палев, Николай Стефанов, Венислав Антов 8)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

СНИМКИ: cev.eu