Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Майорка обърна Осасуна и се отдалечи от дъното

Отборът на Майорка победи с 3:1 тима на Осасуна в среща от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите поведоха в резултата след ранния гол на Пабло Ибанес (7'), но не успяха да задържат преднината си и допуснаха пълен обрат след попаденията на Матия Настич (12'), Даниел Родригес (53') и Антонио Раийо (62'). В продължението на мача Раул Гарсия (90'+1') намали изоставането за своите, но това не се оказа достатъчно да се осъществи поне частичен обрат.

Благодарение на днешния си успех момчетата на Хавиер Агире успяха да се изкачат до 14-ото място с точка по-малко от днешния им съперник.

Гостите откриха резултата от статично положение. Хосе Арнаис стреля право във вратаря на Майорка - Предраг Райкович, който не изчисти добре и прати топката право на крака на Пабло Ибанес, който порази вратата при добавката.

Само пет минути по-късно равенството бе възстановено. Матия Настасич се ориентира най-добре в наказателното поле след изпълнение на корнер и засече топката с глава, за да я прати във вратата на гостите.

До края на първата част нови голове не паднаха, но по-малко от 10 минути след подновяването на играта между двете полувремена играчите в червено и черно осъществиха пълния обрат. След продължително нападение топката се озова в краката на Даниел Родригес на границата на наказателното поле и централният нападател матира за втори път стража на съперника Серхио Ерера.

Около час след началото ново статично положение доведе до попадение във вратата на Осасуна. Авторът на второто попадение за Майорка - Родригес, центрира от пряк свободен удар и качи топката право върху главата на Антонио Рийо, който отигра технично и даде сериозна преднина за своя тим.

В добавеното време настана истинска суматоха след като Раул Гарсия отново се разписа, но съдийския колектив реши да преразгледа ситуацията чрез системата VAR и в крайна сметка прецени, че попадението е било редовно.

Цялата тази обстановка обаче изнерви само футболистите на Осасуна допълнително, които не измислиха нищо креативно в оставащите минути и не успяха да се преборят за точката.

Снимки: Gettyimages