Атлетик Билбао излъга Лас Палмас и направи сериозна заявка за топ 4

Отборът на Атлетик Билбао победи тима на Лас Палмас с минималното 1:0 в среща от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. С успеха баските се се изравниха с четвъртия Атлетико Мадрид, докато бившия тим на Спас Делев остана в средата на класирането.

Срещата бе решена по драматичен начин с гол в самия край, като и двата отбора имаха своите възможности да стигнат до успеха.

В 28-ата минута Паредес от баските извърши нарушение и съдията първоначално посочи бялата точка, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR 11-метровият наказателен удар бе отменен.

Десет минути по-късно обаче гостите от Лас Палмас нямаха същия късмет и реферът отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби централният нападател Горка Гурусета, но стражът Алваро Валес се хвърли в правилния ъгъл и спаси.

След почивката баските имаха претенции за нов наказателен удар заради игра с ръка на Араухо, но VAR този път отсъди, че домакините не заслужават да стрелят от бялата точка.

Така се стигна до 4-ата минута на добавеното време, когато Унай Гомес нацели топката с глава в наказателното поле и я прати във вратата на гостите за крайното 1:0.