Хофе повежда на три пъти, но така и не успя да пребори храбрия Дармщат

Хофенхайм и Дармщат завършиха атрактивно 3:3 в мач от 16-тия кръг на Бундеслигата. Домакините на три пъти повеждаха в резултата чрез голове на .Андрей Крамарич (14' - дузпа) и Иляс Бебу (28', 67'), но гостите показаха характер и успяха всеки път да изравняват чрез голове на Лука Пфайфер (23') и Тим Скарке (57', 85').

Хофе поведе още в 14-ата минута, когато Иляс Бебу бе изведен добре, тогоанецът излъга стража на Дармщат Марсел Шюнен, но бе препънат от Клаус Гясула в наказателното поле и реферът посочи дузпа. Зад топката застана Андрей Крамарич, който нямаше проблеми и откри резултата. Десетина минути по-късно Дармщат изравни след като Лука Пфайфер се възползва от центриране на Бартол Франжич и с хубав удар изравни - 1:1. В 28-ата минута обаче Хофе отново поведе, когато Иляс Бебу бе изведен отлично от Гриша Прьомел, излъга Шюнен и с лекота направи 2:1. Така приключи и първото полувреме.

През втората част голеадата продължи. В 57-ата минута гостите пак изравниха, като Лука Пфайфер намери Тим Скарке, който с премерен изстрел направи 2:2. Десетина минути по-късно на сцената за Хофенхайм отново излезе Иляс Бебу, който получи пас от Флориан Грилич и с добър шут отново изведе тима си напред. Дармщат обаче показа характер и пет минути преди края на редовното време изравни за трети път, като герой за гостите стана Тим Скарке, който след поредната асистенция на Пфайфер измъкна точката за тима си. До края на срещата домакините опитаха натиск, но не успяха да отбележат отново.

Хофенхайм за момента остава в топ 6, но има само една победа в последните седем мача. Дармщат също има само един успех в последните си седем двубоя и остава на дъното на класиране с 10 точки.

Снимки: Imago