РБ (Лайпциг) пропусна шанс да доближи Байерн и Леверкузен

Осминафиналистът в Шампионската лига РБ (Лайпциг) направи 1:1 при визитата си на Вердер (Бремен) в първия мач от последния есенен кръг в Бундеслигата. Лоис Опенда изведе гостите напред две минути след почивката, но красиво изпълнение на Джъстин Нинмах в 75-ата донесе изравняването.

По този начин “червените бикове” пропиляха шанса си да се изравнят с втория Байерн (Мюнхен) и да доближат лидера Байер (Леверкузен), които тепърва ще играят своите двубои. В същото време Вердер се отдалечи на 6 точки от опасната зона.

Разенбалшпорт дори ще изпадне от тройката, ако в сряда Щутгарт надвие Аугсбург.

Лайпциг нямаше и късмет на “Везерщадион”, защото още в първата минута удар на Кастело Лукеба срещна гредата. По-късно през първото полувреме попадение на Юсуф Поулсен не беше зачетено заради тънка засада.

Тимът на Вердер обаче също имаше своите възможности, като поне на два пъти през първото полувреме “зелените” пропуснаха да отбележат.

Опенда успя да изведе гостите напред в 47-ата след добавка, но после тимът на Марко Розе не успя да запази аванса си, тъй като Нинмах реализира красив гол четвърт час преди края.

Това беше прощалният двубой на Емил Форшберг за тима от Лайпциг, като той продължава кариерата си в Ню Йорк Ред Булс.

Първенството в германския елит ще се поднови след три седмици.