Реал Сосиедад и Бетис не се победиха

Реал Сосиедад и Бетис завършиха 0:0 в среща от 17-ия кръг на Ла Лига. Така двата отбора запазиха позициите си на шесто и седмо място в класирането, като баските имат преднина от три точки пред днешния си съперник.

Въпреки нулевото равенство, двата отбора изиграха добър мач, но пропуски и липса на късмет лиши срещата от голове. Домакините създадоха първото положение, но Закарян стреля слабо от воле. Андре Силва прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада.

Вилиан Жозе пропусна добра възможност за Бетис, а малко по-късно вратарят на гостите Руи Силва направи отлично спасяване, за да спре Субименди. Второ попадение на Реал Сосиедад бе отменено поради засада преди почивката. В началото на второто полувреме Оярсабал удари греда от фал, а гостите отговориха с няколко удара.

Двамата треньори посегнаха към резервите в търсене на трите точки. Асане Диао бе близо, но не достатъчно при една контраатака на Бетис. Кубо стреля в тялото на Руи Силва, а още едно попадение на домакините бе отменено поради засада.

Снимки: Imago