Брест се доближи на две точки от третото място

Отборът на Брест имаше възможност при успех днес над Нант в 16-ия кръг на Лига 1 да се върне на две точки от подиума и не пропусна този шанс, тръгвайки си от стадион "Ла Божоар" с победа с 2:0. Бретонците, възползвайки се от грешките на Монако и Ница по-рано през уикенда, изиграха силно второ полувреме и тогава вкараха и головете. Нант доминираше преди почивката. Домакините създадоха две голови ситуации – чрез Моле в 19-ата и Мохамед в 33-тата минута, но и в двете ситуации им липсваше точност.

Четири минути след началото на второто полувреме гостите откриха резултата чрез Юго Манети, който завърши страхотна атака на тима си. Започна я десният бек Кени Лала, продължена беше от Ромен де Кастийо, който подаде на Манети. Вратарят на домакините Албан Лафон нямаше как да реагира. Няколко минути по-късно Мюние удвои преднината от корнер, след като проследи топката от главата на Льо Дуарон, изпреварил защитник на домакините. След като изоставаха вече с два гола, домакините се вдигнаха в атаки. Вратарят Марко Бизо трябваше да се намесва два пъти при удари на Мохамед (63-а), след това на Симон (65-а), за да запази предимството на своя отбор. В добавеното време гол на резервата Матис Аблин бе отменен от ВАР за фаул в началото на атаката.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago