Льо Авър нанесе втора загуба на Ница

Сензацията до този момент във френската Лига 1 - Ница, претърпя второ шампионатно поражение с 1:3 при гостуването си на тима на Льо Авър в среща от 16-ия кръг на първенството. Домакините поведоха през първата част с два гола на Емануел Саби (5', 35'), а след почивката Мохамед Байо (51') вкара от дузпа. Почетният гол за тима на Ница отбеляза Том Луше (90'+1').

Загубата остави момчетата на Франческо Фариоли на 4 точки от лидера Пари Сен Жермен, който тепърва ще играе своя мач срещу отбора на Лил в утрешния 17-и декември (неделя). От своя страна, съставът на Льо Авър се намира на “златната среда“ на таблицата.

Първото попадение падна след само пет минути игра. Многоходова комбинация на домакините разсече половината на съперника през центъра на терена и топката стигна до Мохамед Бийо, който стреля от границата на наказателното поле. Стражът на гостите Марчин Булка не реагира адекватно и изби топката право в краката на Емануел Саби, за който остана лесната задача да прати топката във вратата.

Точно половин час по-късно падна втори гол за Льо Авър. Нова грешка около централната линия за гостите доведе до загуба на топката, като впоследствие тя бе центрирана в наказателното поле към непокрития Емануел Саби, който овладя и порази Булка за втори път.

През втората част положението за отбора на Ница стана критично, след като Лоик Него бе съборен в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Мохамед Байо, който вкара и оформи класическата преднина за своите.

Въпреки, че при този резултат нещата вече бяха ясни, десет минути преди края се стигна до меле около тъч линията, след като Самуел Грандсир спъна Жан - Клер Тобидо. Двамата футболисти влязоха в саморазправа, като техните съотборници, включително единият вратар, както и няколко души от двата щаба край пейките, опитаха да ги разтърват. След като ситуацията затихна, съдията реши да бъде безкомпромисен и показа директен червен картон, както на Тобидо, така и на Грандсир заради безредиците.

В продължението на мача все пак гостите от Ница успяха да върнат един гол. След продължително разиграване в половината на съперника, “червено-черните” пратиха топката в наказателното поле на Льо Авър, където Гаетан Лаборд засече подаването, като стражът Артур Десма не успя да се намеси добре и Том Луше направи добавка, с която оформи крайния резултат.

Така след доста успешното начало на сезона, отборът на Ница започна малко по малко да записва негативни резултати и постигна едва две победи в последните си пет мача. Играчите на Льо Авър от своя страна най-накрая стигнаха до успех, след като в последните си четири срещи не намираха сили да вземат нещо повече от загуба или равенство.

Снимки: Imago