Нант попречи на Ница да измести ПСЖ от върха

Ница загуби с 0:1 гостуването си на Нант от 14-ия кръг на Лига 1 и пропусна поне за няколко часа да измести Пари Сен Жермен от върха в класирането. "Орлетата" регистрираха първо поражение от началото на сезона. Гола за домакините отбеляза Флоран Моле в 25-ата минута с добавка след добра намеса на Марчин Булка.

Ветеранът Данте можеше да даде преднина на Ница в 9-ата минута, но Албан Лафон спаси удара му с глава. Малко по-късно опасен изстрел на Кефрен Тюран премина на сантиметри от гредата.

В средата на първата част хубава флангова атака на Нант завари защитата на Ница неподготвена. Булка парира удара на Муса Сисоко, но топката отиде на крака на Моле, който нямаше как да сбърка. До почивката Еван Гесан и Терем Мофи не успяха да изравнят от добри позиции в наказателното поле.

В 63-ата минута халфът на Нант Дъглас Аугусто уцели гредата. В ответната атака Мофи отново пропусна очи в очи с Лафон. Последната интересна ситуация беше пред вратата на Ница, но и Моузес Саймън беше спрян от гредата.