Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Затъването на Севиля не спира

Севиля записа десети пореден мач в Ла Лига без победа, след като Хетафе си тръгна с трите точки от “Рамон Санчес Писхуан”. Тимът на Хосе Бордалас спечели с 3:0 и вече гледа към местата, даващи право на участие в евротурнирите. Борха Майорал откри резултата в петата минута от дузпа, а Хайме Мата удвои след асистенция на Мейсън Грийнууд преди почивката. Англичанинът се разписа в 80-ата минута от втората дузпа за гостите в мача.

Първият гол дойде след спорна дузпа , докато зрителите още се настаняваха на местата си. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Хуанлу, но топката първо се удари в терена, а след това вероятно докосна и крака му. Бурните протести не промениха нищо, а Майорал бе точен от бялата точка.

В играта на Хетафе имаше идея, докато домакините трябваше да се задоволят с дълги подавания към Окампос и Ел-Несири. Те не можеха да създадат нищо в предни позиции, а положенията пред тяхната врата продължаваха. Така се стигна до гола на Хайме Мата, след който резултатът стана 0:2.

Диего Алонсо, чийте дни са преброени според испанската преса, не знаеше как да промени ситуацията и след почивката Хетафе продължи да има предимство. Латаса пропусна няколко положения, а загубата на Севиля можеше и да е по-голяма. Втора игра с ръка в наказателното поле доведе до втора дузпа за гостите, като този път зад топката застана Грийнууд и отбеляза третия гол.

Снимки: Imago