Спортинг (Л) напълни мрежата на Щурм, но австрийците си тръгнаха щастливи

На свой терен Спортинг (Лисабон) не даде шанс на Щурм (Грац) и го надви с категоричното 3:0 в последния мач и на двата тима от група “D” на Лига Европа. Срещата обаче беше важна само за гостите, които се бореха с Ракув за третата позиция в крайното класиране, която праща на плейофен кръг в Лигата на конференциите. В крайна сметка късметът се усмихна на Щурм, защото паралелно Аталанта отнесе поляците с 4:0, заради което в крайна сметка клубът от Грац завърши с по-добра голова разлика от съперника.

Спортинг пък финишира втори зад италианците, като беше решено още в предишния кръг.

В четвъртък вечер “лисабонските лъвове” зарадваха своите фенове след отлична игра на Гонсало Инасио, който заби два гола - в 60-ата и 70-ата. Преди това - в 39-ата минута, Виктор Гьокереш беше реализирал първото попадение.