Локомотив (Пловдив) оскуба "орлетата" за едно полувреме

Локомотив (Пловдив) завърши подобаващо годината с категоричен успех над Пирин (Благоевград) с 3:0. Мачът бе от 20-ия кръг на efbet Лига. "Смърфовете" поведоха в 51-вата минута с гол на Алфа Конте, а Бабакар Дион удвои три минути по-късно. Георги Минчев направи резултата класически с 66-ата минута с безпощадно изпълнение на дузпа. Динко Хоркаш спаси дузпа, изпълнена от Аймен Суда в 76-ата минута.

Срещата бе повече от непредсказуема заради последните събития около отбора на Локомотив. Преди седмица изпълнителният директор Павел Колев подаде оставка и разкри скандални неща около случващото се в клуба, като хвърли топката в полето на двамата собственици Христо Крушарски и Адам Сотков. Днес Колев и Крушарски изгледаха на живо срещата на "Лаута".е

През седмицата Локомотив се прости с амбициите си за добро представяне в турнира за Купата на България, отпадайки от надпреварата след загуба с 0:4 от Лудогорец. Това допълнително засили спекулациите за бъдещето на наставника Александър Томаш. Факт е, че след силното начало на сезона сега Локомотив изпитва сериозни проблеми. Пролемите пред Пирин също остават сериозно заради липсата на финанси.

В 5-ата минута Алфа Конте проби по левия фланг, влезе остро в наказателното поле, справи се с трима защитници и подаде към дъгата, където Джовани се бе позиционирал добре. Последва силен шут на бразилеца, който прелетя над вратата. Още в следващата минута далечен шут на Георги Минчев премина близо до горната греда.

В 10-ата минута Локомотив организира нова добра атака по десния фланг с участието на Бабакар Дион. Той върна назад към Димитър Илиев, а капитанът видя свободния Евандро в наказателното поле. Халфът пробва директен шут, но загуби равновесие и стреля в аут. Най-чистата възможност до момента в мача се откри пред отбора на Пирин. В 14-ата минута разсичащ пас през центъра свари неподготвена защитата на Локомотив. Юго Комано излезе сам срещу Динко Хоркаш, но стражът показа класа и парира удара на нападателя.

В 25-ата минута Дион разигра добре с Камдем и от десетина метра стреля ниско по тревата. Ковальов обаче внимаваше и изби в ъглов удар. В 37-ата минута отново Алфа Конте бе най-опасният футболист за домакините. Негов силен шут беше парират от стража на Пирин. Две минути по-късно Бабакар Дион центрира меко, а Георги Минчев надскочи персоналния си пазач. Ударът с глава на нападателя не беше точен.

В края на първото полувреме техничен удар на Джовани, насочен към далечния ъгъл, мина покрай вратата. Втората част пък започна с шут на бразилеца, който беше повторение на възможността пред него минути преди съдийския сигнал за край на първата част. Веднага след това Иван Тасев стреля в аут.

В 51-вата минута Локомотив се възползва от по-добрата си игра и стигна до гол чрез Алфа Конте. Ефе Али получи топката в наказателното поле, вдигна глава и центрира меко около точката за дуза. Там Конте беше оставен непокрит и със странична ножица опъна мрежата зад Максим Ковальов.

Три минути по-късно Локомотив стигна и до втори гол във вратата на Пирин. Този път точен беше Бабакар Дион, който определено е длъжник на отбора през първия дял на сезона. Дион проби по десния фланг, влезе навътре и си нагласи топката на левия крак. Последва шут в далечния ъгъл, при който Ковальов беше безпомощен.

Веднага след гола Димитър Илиев удари горната греда, стрелял от легнало положение. В 66-ата минута Локомотив получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Мартин Бачев срещу Георги Минчев. Действията на защитника бяха доста неразчетени, защото фаулът беше извършен на аутлинията. Зад топката застана потърпевшият Минчев, който стреля силно под горната греда и не остави никакви шансове на вратаря.

В 70-ата минута Пирин можеше да намали изоставането си. Аймен Суда получи в наказателното поле, но не успя да преодолее Динко Хоркаш, който парира в корнер. Три минути по-късно Станислав Костов пробва късмета ти от границата на наказателното поле. В шута имаше необходимата сила, но той попадна право във вратаря на домакините.

В 75-ата минута Пирин получи правото да изпълни дузпа, която бе доста спорна. Иван Тасев нахлу в наказателното поле, а Ефе Али направи шпагат. Бранителят игра с топката, но въпреки това главният съдия наду свирката си. ВАР не даде сигнал ситуацията да бъде прегледата и така гостите получиха шанс да намалят изоставането си. Зад топката застана Аймен Суда, чийто удар беше отразен с котешки рефлекс от Динко Хоркаш.

До края на срещата нов гол не падна и Локомотив изпрати 2023 година с успех.

ЛОКОМОТИВ - ПИРИН 3:0
1:0 Алфа Конте (51)
2:0 Бабакар Дион (54)
3:0 Георги Минчев (66 д)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 12. Ефе Али, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 21. Евандро, 10. Джовани, 17. Алфа Конте, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 83. Христо Попадийн, 38. Александър Дюлеров, 29. Мартин Бачев, 27. Георги Върбанов, 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Аймен Суда, 11. Иван Тасев, 17. Борис Тютюков, 19. Юго Комано;

Снимки: Startphoto