Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Болоня вече мечтае за Шампионска лига

Болоня продължи с впечатляващото си представяне в италианското първенство и спечели с 2:1 в гостуването си на последния Салернитана в мач от 15-ия кръг на Серия А. Гостите взеха ранна преднина благодарение на две попадения на Джошуа Зиргзее (9’, 20’), а гостите стигнаха само до почетно попадение, което бе дело на Сими Нванкво (75’) през втората част.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Тиаго Мота, които успяха да вземат преднина чрез Зиркзее още в деветата минута, когато той се оказа на перфектна позиция, за да се възползва от неумела намеса на Беноа Костил след удар на Щефан Пош. Гостите удвоиха преднината си благодарение на грешка на Матео Ловато, който бе натиснат на тъчлинията и опита да върне към вратаря, но подаването бе пресечено от Джошуа Зиркзее, който лесно преодоля Костил и прати топката в опразнената врата за втори път. В края на първата част домакините имаха претенции за дузпа след падане на Антонио Кандрева в пеналта, но съдията ги подмина.

Футболистите на Болоня можеха да увеличат преднината си с ново попадение между 64-ата и 69-ата минути, когато Люис Фъргюсън и Николо Моро отправиха опасни удари, а малко след това Дан Ндойе се строполи в наказателното поле, но и тези претенции за 11-метров наказателен удар не бяха уважени от рефера. Момчетата на Филипо Индзаги все пак стигнаха до попадение за 1:2 в 75-ата минута, когато след отнемане на топката в средата на терена тя бе пратена към Кандрева, той се обърна и подаде отлично към Сими Нванков, който с плътен удар се разписа.

До края на срещата домакините опитаха всичко по силите си да стигнат поне до точка и усилиха натиска си главно с високи топки посока на пеналта, но така и не успяха да вкарат изравнителен гол. С тази точка Болоня продължава да се движи великолепно в първенството и в момента заема последното четвърто място, което дава право на участие в Шампионската лига, преди двубоя на Рома малко по-късно тази вечер. Салернитана пък е на дъното в класирането на Серия А с едва осем точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages