Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Щутгарт и Леверкузен не се възползваха от грешката на Байерн вчера

Щутгарт и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в дербито между двете сензации в Бундеслигата в 14-тия кръг. Двата отбора си размениха по едно силно полувреме, като Крис Фюрих откри за домакините в 40-ата минута, но в началото на втората част Флориан Виртц изравни (47’). “Аспирините” на два пъти и нацелиха гредите на стража на Щутгарт Александър Нюбел. Така и двата отбора не успяха да се възползват изцяло от срамната загуба на Байерн (Мюнхен) с 1:5 вчера във Франфурт и да вземат аванс пред баварците на върха в класирането.

Още в 3-тата минута дойде първото положение в мача, когато Крис Фюрих стреля опасно от наказателното поле, но стражът на Леверкузен Лукас Храдецки успя да избие. Щутгарт продължи с натиска си и само четири минути по-късно можеше да открие резултата. Голмайсторът на “швабите” Серу Гираси стреля от пряк свободен удар, Храдецки успя да избие, а топката попадна в Дениз Ундав, който веднага отправи шут, но Йонатан Та успя да изчисти от голлинията. Леверкузен отвърна на предизвикателството, като организира опасна контраатака, при която Виктор Бониfейс подаде на Амин Адли, но мароканецът нацели страничната греда на Щутгарт. В 17-ата минута след поредната си добра атака Ундав от домакините навлезе опасно и стреля, но шутът му бе избит от Храдецки с върха на пръстите му.

Положенията пред врати продължиха да се редят едно след друго. В 24-тата минута грешка в защитата на домакините позволи на Джереми Фримпонг да подаде към Виктор Бонифейс, който излезе очи в очи със стража на “швабите” Александер Нюбел, но стреля в ръцете му. Буквално в следващата атака Крис Фюрих изведе Гираси в чиста позиция, но той също направи невероятен пропуск и Храдецки спаси. Три минути по-късно Йонатан Та стреля опасно с глава след корнер, но не уцели вратата на домакините. В крайна сметка по-добрата игра на Щутгарт се увенча с успех в 40-ата минута. Тоава Йоша Ваньоман проби опасно отдясно и пусна чудесен пас към Крис Фюрих, който с лекота реализира за 1:0. Към края на първата част отново той стреля опасно от дистанция, но бе неточен.

Леверкузен започна ударно втората част и изравни резултата. В 47-ата минута Виктор Бонифейс се пребори за топката и подаде към Флориан Виртц, който простреля Нюбел - 1:1. Две минути по-късно “аспирините” можеха да осъществят пълен обрат, когато топовен далечен шут на Гранит Джака нацели страничната греда на Щутгарт. Последваха доста спокойни минути, в които темпото поспадна и опасните ситуации липсваха. Едва в 73-тата минута Джереми Фримпонг се озова на добра позиция, но стреля в ръцете на Нюбел. Десетина минути по-късно пък гостите загубиха топката в защита и последва изстрел от дистанция на резервата Джейми Левелинг, избит от Храдецки в корнер. В последните минути на редовното време последваха два удара на Йонатан Та след корнери, като първият шут неточен, а вторият изстрел с глава бе спасен от Нюбел.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

С равенството и двата отбора затвърдиха доброто си представяне, като Байер (Леверкузен) вече е с 4 точки пред Байерн на върха на Бундеслигата, но и с мач повече. Момчетата на Чаби Алонсо продължават да са 22 мача без загуба от началото на сезона, като записаха второ поредно равенство в първенството и имат 15 победи в последните си 17 мача. Щутгарт пък е трети в класирането, на пет точки зад “аспирините” и една зад Байерн, като е пет поредни срещи без загуба във всички турнири.

Снимки: Imago