ПОДКРЕПИ ЛЮБИМИЯ СИ ОТБОР В НАЦИОНАЛНОТО ПРЕБРОЯВАНЕ НА ФЕНОВЕТЕ

България загуби европейската квалификация срещу Франция по бадминтон при мъжете

Мъжкият тим на България загуби от домакините от Франция с 0:5 във втория си мач на Европейската отборна квалификация по бадминтон в Ер-сюр-ла-Лис (Франция).

В срещите на сингъл французинът с български корени Тома Жуниор Попов победи Илиян Стойнов с 21:9, 21:7 за 29 минути, брат му Христо Попов надделя над Станимир Терзиев с 21:5, 21:10 за 24 минути, а Арно Меркъл спечели срещу Стилян Макарски с 21:4, 21:13 за 18 минути.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

На двойки Христо Попов и Тома Жуниор Попов постигнаха успех над Иван Русев и Илиян Стойнов с 21:15, 14:21, 21:9 за 51 минути, а Маел Катоен и Люка Реноар победихяа Пейо Бойчинов и Стилян Макарски с 21:16, 21:12 за 23 минути.

България и Франция са в първа група, където са още Словения и Италия. Националите загубиха от Италия с 1:4 срещу отбора от “ботуша”, а в днешния 10-и декември (неделя) ще играят с балканския тим.