Реал Сосиедад нанесе тежка загуба на Виляреал след вихрен край на първото полувреме

Реал Сосиедад нанесе тежка загуба като гост на Виляреал с 3:0 в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Така баските продължиха отличната си серия и нямат поражение вече в четири последователни двубоя. Футболистите на Манол Алгуасил предизвикаха истинска буря пред вратата на “жълтата подводница” в края на първата част, когато само в рамките на по-малко от десет минути вкараха и трите си попадения благодарение на Микел Мерино (38’), Мартин Субименди (41’) и Такефуса Кубо (45’).

Срещата започна с добро положение за баските още в 5-ата минута, но ударът на Микел Мерино бе спасен отлично от Филип Йоргенсен. Лоша новина за тях дойде точно при изминаването на половин час игра, когато Брайс Мендес получи травма и трябваше да бъде заменен. Това се случи след лошо изритване на Капу в ръката на фланговия играч и можеше да бъде изгонен, но това не стана. Веднага след тази промяна сякаш нещата на терена получиха нов тласък и се разрази истинска вихрушка пред вратата на “жълтата подводница”. В 38-ата минута отново Мерино демонстрира отличния си голов усет и засече центриране от корнер на първа греда, а неразчетеното излизане на Йоргенсен му даде перфектна възможност да се разпише за 0:1.

Ситуацията за Виляреал се влоши след нов корнер само две минути по-късно, когато този път късо разиграване Такефуса Кубо и Арсен Захарян завърши с изстрел на втория, след което там в пеналта Мартин Субименди бе достатъчно само да подложи крака си, за да прати топката в мрежата за втори път. Футболистите на Марселино опитаха да отговорят на предизвикателството с удар на Дани Парехо, но Алекс Ремиро спаси. Нещата за тях обаче много скоро станаха трагични, след като в самия край на добавеното време Раул Албиол загуби топката в невралгична зона от Захарян, играчите в бяло и синьо бързо разиграха, кълбото стигна до забравения напълно сам Такефуса Кубо, който реализира за 0:3.

Футболистите на Реал Сосиедад имаха добра възможност да направят преднината си класическа в 64-ата минута, когато Умар Садик бе изведен в добра позиция очи в очи с Йоргенсен, но стражът успя бързо да се придвижи и да отнеме топката. Домакините опитаха да се върнат в двубоя, но пропуснаха няколко отлични възможности в рамките на следващите пет минути, когато първо изстрел на Илиас Ахомаш бе блокиран, а два опита на Алекс Баена също бяха неуспешни. Пет минути преди края на редовното време Алекс Баена също прати кълбото покрай дясната греда. Играчите на Марселиньо продължиха да търсят поне почетно попадение, но така и усилията им не се увенчаха с успех.

С тази победа Реал Сосиедад продължава да се движи в на пето място и не “изпуска от поглед” топ 4, каквото е целта на тима. Атлетико Мадрид е само на две точки зад възпитаниците на Алгуасил. Виляреал пък продължава с колебливото си представяне и вече имат цели осем поражения в първенството срещу само четири успеха и четири равенства, което ги праща едва на 16-ото място с толкова точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages