Интер се разправи с Удинезе за няколко минути и спести сили за битката в ШЛ

Лидерът в Серия "А" Интер записа безпроблемна победа с 4:0 над гостуващия Удинезе в късния двубой от съботната програма на 15-ия кръг в италианския елит. „Нерадзурите“ си решиха мача с три гола в последните минути на първата част, които бяха отбелязани от Хакан Чалханоолу (37’ - дузпа), Федерико Димарко (42’) и Маркюс Тюрам (44’). След почивката домакините намалиха оборотите предвид сблъсъка с Реал Сосиедад във вторник за първото място в групата им в Шампионската лига, но все пак стигнаха и до четвърти гол, дело на капитана им Лаутаро Мартинес (84’). Това е рекордна шеста поредна победа на „Змията“ срещу този съперник на „Джузепе Меаца“.

Симоне Индзаги извърши само две промени сред титулярите си след победата с 3:0 над Наполи в миналия кръг. Възстановеният Алесандро Бастони се завърна в центъра на отбраната, а Ян Бисек получи рядък шанс да започне от първата минута. Те замениха контузените Стефан де Фрай и Дензъл Дъмфрис. В атака действаше познатият тандем Лаутаро и Тюрам. Гостите бяха подредени в 3-5-1-1 с Лоренцо Лука на върха на атаката и капитанът Роберто Перейра зад него.

Още в първата минута Тюрам опита воле, но то завърши в ръцете на Марко Силвестри. В петата минута Бисек също стреля, но топката мина встрани от вратата. В десетата минута Лаутаро можеше да открие резултата, но след неговия удар с глава топката се отклони в гредата. Три минути по-късно Федерико Димарко стреля почти от точката за дузпа, но Силвестри се справи с удара му. В 15-ата минута гостите отправиха първия си удар в срещата, но изпълнението на Перейра завърши в аут.

В 22-рата минута Тюрам получи възможност да стреля с глава, ала го направи неточно. Три минути след това Хакан Чалханоолу също се отчете с пропуск. В 32-рата минута Мхитарян също не намери целта. Минута по-късно Лаутаро поиска дузпа за нарушение на Неуен Перес срещу него и след дълга проверка с ВАР я получи. Чалханоолу се нагърби с изпълнението от бялата точка и за пореден път беше безгрешен за 1:0.

Този резултат обаче не се запази дълго, тъй като още в 42-рата минута Федерико Димарко се разписа с прецизен удар след подаване именно на Чалханоолу.

Този гол още повече вдъхнови домакините, които само две минути по-късно направиха преднината си още по-голяма. Тогава страхотна асистенция на Мхитарян позволи на Тюрам просто да добута топката в противниковата врата за третото попадение в двубоя. В оставащото време до почивката Лаутаро също можеше да добави името си сред голмайсторите, но неговият удар мина покрай вратата.

Първите два пропуска за втората част отидоха на сметката на Мартин Пайеро при две последователни атаки на гостите. В 68-ата минута Ян Зомер отрази далечен шут на влезлия от пейката Санди Ловрич, а Лука от добавка прати топката в мрежата на "нерадзурите", но беше вдигнат флаг за негова засада. В 72-рата минута резервата Карлос Аугусто стреля с глава при центриране от фал, но с това прати топката в ръцете на Силвестри. Фриуланите отговориха също с удар с глава на Перес след корнер, но топката мина покрай вратата. В 84-тата минута Лаутаро първо подари топката на Пайеро, а след това му я отне, като се втурна към наказателното поле и щом го доближи достатъчно, нанесе изстрел за крайното 4:0.

Така Интер събра 38 точки и веднага си върна първото място в класирането от Ювентус, запазвайки дистанцията помежду им от два пункта. Удинезе пък е чак на 16-ата позиция със само 12 спечелени пункта.

ИНТЕР - УДИНЕЗЕ 4:0

1:0 Чалханоолу (37' - дузпа)

2:0 Димарко (42')

3:0 Тюрам (44')

4:0 Лаутаро (84')

Интер: Зомер, Бисек, Ачерби, Бастони, Дармиан, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро

Удинезе: Силвестри, Ферейра, Кабаселе, Перес, Ебоселе, Самарджич, Уолъс, Пайеро, Земура, Перейра, Лука

Снимки: Gettyimages