Фрайбург се справи и с Волфсбург

Фрайбург постигна втора поредна победа като гост в Бундеслигата и тя отново дойде след 1:0. Този път успехът дойде на стадиона на Волфсбург. Единственото попадение реализира Михаел Грегорич в 74-ата минута.

След шест загуба в последните си девет мача играчите на Волфсбург усещаха известно напрежение. “Вълците” бяха по-активни, но като цяло играта бе равностойна. Домакините имаха повече положения през първата част, но не се възползваха от тях. Сванерг удари греда в четвъртата минута, а Майер пропусна добра възможност в 24-ата минута. Фрайбург също имаше две много добри възможности. Гинтер обаче стреля над вратата, а след удар на Грегорич малко преди почивката Меле изби топката от голлинията.

След почивката ситуацията не се промени особено и двата отбора действаха предпазливо, като бяха концентрирани повече върху действията си в защита. Едно статично положение промени статуквото. Центриране от фал мина през няколко играчи и стигна до Грегорич, който прати топката в мрежата.

Снимки: Imago