Новият треньор събуди Унион (Берлин) след 16 мача без победа

Изпадналият в дълбока криза Унион (Берлин) надигна глава и постигна първа победа от август насам. Участникът в Шампионската лига разби Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 на свой терен в мач от 14-тия кръг, с което даже напусна зоната на изпадащите.

“Железните” са и с двубой по-малко на сметката си.

Мачът беше дебют за новия треньор Ненад Биелица, който замени Урс Фишер.

Кевин Фоланд вкара за 1:0 от дузпа в 24-тата минута. Пет минути след почивката Бенедикт Холербах удвои с далечен шут, а в 75-ата точен беше и Микел Кауфман.

Две минути след третото попадение Аласан Плеа намали, но Борусия не успя да стигне до нещо повече. Тимът от Мьонхенгладбах остава в средата на класирането

Отборът на Унион беше записал ужасяваща серия от 13 загуби и 3 ремита от 26 август насам, когато за последно беше надвил някой - Дармщат 98 с 4:1.

През идната седмица столичани приемат Реал Мадрид в последната си среща от групите на ШЛ, като при победа имат шанс да продължат към Лига Европа.