Дузпа, изработена от Десподов, донесе победа на ПАОК

Българският национал Кирил Десподов спечели дузпа за своя тим ПАОК, от която дойде и победата на тима с 1:0 над Волос в първа осминафинална среща за Купата на Гърция. В добавеното време на първата част Десподов получи подаване от Янис Константелиас, тръгна на скорост и влезе в наказателното поле, където беше подкосен от защитника на гостите Кицос. Австрийският полузащитник Щефан Шваб се нагърби с изпълнението и прати топката в мрежата.

Футболистите на ПАОК искаха да постигнат резултат, който да улесни живота им и да даде спокойствие преди реванша на 10-и януари, но това не се случи. Малкото хора на стадион "Тумба" в студено за Средиземноморието време видяха игра, която беше далече от желаните стандарти за тима. Гостите от Волос се показаха като истински бойци и не позволиха по никакъв начин на ПАОК да се успокои, още повече, че два техни гола бяха отменени. И докато за първото попадение беше ясно, че е нередовно, то за второто съдийско решение с помощта на ВАР останаха сериозни съмнения.

Българското крило остана на терена до 59-ата минута, когато беше заменен от бразилеца Тайсон. Старши треньорът на ПАОК Разван Луческу и днес продължи с ротациите в състава, като заедно с Десподов извади Магомед Оздоев и Мбвана Самата, а след края на срещата заяви, че вече мисли и за последния европейски мач в Лигата на Конференциите срещу ХИК Хелзинки.

В друг двубой от осминафиналите Левадиакос и Ники Волос завършиха наравно - 1:1.