Ботев (Пд) се справи с Етър след късна драма на "Ивайло" и зае последното място на четвъртфиналите за Купата

Ботев (Пловдив) се наложи над Етър с 4:2 и се класира за 1/4-финалите на Sesame Купа на България. И шестте гола на стадион "Ивайло" паднаха след почивката, а три от тях дойдоха след 90-ата минута.

Мартин Секулич откри резултата в 64-ата минута, а девет по-късно Джеймс Ето'о удвои. Ловре Кнежевич върна интригата в двубоя в 86-ата минута. Уме Емануел се разписа в последната минута от редовното време. Веднага след това Ивайло Димитров отново върна надеждите на "болярите", но Самуел Акере сложи точка на спора в четвъртата минута от добавеното време, с което оформи крайното 4:2.

"Канарчетата" бяха по-добрият отбор днес и заслужено се поздравиха с успеха. По този начин тимът на Душан Керкез се присъединява към Спартак (Варна), Пирин, Арда, ЦСКА - София , Хебър, Лудогорец и ЦСКА 1948.

В третата минута Николай Минков намери пространство да шутира, но ударът му по диагонала беше уловен от стража на "болярите". И в следващите минути играта се развиваше предимно в половината на домакините, но футболистите на Душан Керкез така и не успяваха да затруднят Алесандро Гуарноне.

Малко след като измина четвърт час игра от началото на двубоя Антоан Конте засече центриране от корнер, но топката попадна право в ръцете на вратаря. В 20-ата минута Владислав Найденов получи извеждащо подаване зад гърба на "жълто-черната" защита, но младият флангови нападател се засуети и не успя да отправи качествен изстрел.

В средата на първото полувреме Бухолда се оказа непокрит в противниковото наказателно поле, но ударът му с глава премина над целта.

В 37-ата минута Ивелин Попов намери по страхотен начин Уме Емануел, който напредна с топката в наказателното поле на Етър, след което стреля в близкия ъгъл, но Гуарноне се отличи с блестяща намеса.

В началото на втората част удар на Николай Янков от далечно разстояние не затрудни Ханкич. В 59-ата минута като по чудо Ботев (Пд) не откри резултата. Нади центрира към наказателното поле, а Ивелин Попов връхлетя от втора позиция, но стреля право във вратаря на "виолетовите". 120 секунди по-късно Мартин Секулич изпревари Гуарноне във въздуха, но и този път кълбото не попадна в очертанията на вратата.

В 64-ата минута логичното се случи и "канарчетата" поведоха. Пламен Димов действа нескопосано в наказателното поле и заложи топката на крака на Мартин Секулич, който нямаше как да сбърка от тази позиция.

9 по-късно Ивелин Попов даде страхотен пас към Джеймс Ето'о, който с хубав изстрел от въздуха не остави шансове за намеса на Алесандро Гуарноне.

В 86-ата минута Ловре Кнежевич върна интригата в срещата, след като се разписа с майсторско изпълнение от границата на наказателното поле - 1:2.

В последната минута от редовното време играчите на Ботев (Пловдив) добре комбинираха, а на върха на атаката се озова Уме Емануел, който също записа името си сред голмайсторите.

Още с пускането на центъра домакините организираха добро нападение, което бе завършено успешно от Ивайло Димитров.

Това обаче не бе последното попадение в мача. В четвъртата минута от добавеното време гостите се възползваха от това, че стражът на Етър бе напуснал своята позиция и Самуел Акере оформи крайния резултат.

ЕТЪР 2:4 БОТЕВ (ПД)

0:1 Мартин Секулич (64)
0:2 Джеймс Ето'о (73)
1:2 Ловре Кнежевич (86)
1:3 Уме Емануел (90)
2:3 Ивайло Димитров (90+1)
2:4 Самуел Акере (90+4)

Стартови състави:

ЕТЪР: 12. Алесандро Гуарноне, 2. Валери Христов, 6. Пламен Димов, 26. Мариян Иванов (К), 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 29. Янко Ангелов, 70. Димо Бакалов, 24. Шахредин Бухолда, 9. Мартин Тошев, 38. Владислав Найденов;

БОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето'о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 21. Точукву Нади, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев.