Петър Христосков и Туркоа нанесоха първа загуба на Нант Резе

Петър Христосков и неговият отбор Туркоа нанесоха първа загуба на Нант Резе във френската Marmara SpikeLigue LNV 2023.

Туркоа записа драматична победа над Нант Резе с 3:2 (25:22, 25:19, 17:25, 21:25, 15:11) пред 1678 зрители в зала “Стаб Велодром” в Рубе.

Петър Христосков влизаше като резерва в първия и третия гейм и изпълни 3 начални удари.

Най-резултатен за Туркоа стана аржентинският национал Пабло Кукарцев с 33 точки (5 блока, 51% ефективност в атака - +22).

Норвежецът Руне Фастланд добави още 13 точки (5 блока, 67% ефективност в атака - +11).

Едуардо Ату Невеш заби 26 точки (1 блок, 51% ефективност в атака - +13).

Туркоа е четвърти във временното класиране с актив от 22 точки (8 победи, 2 загуби).

Нант Резе, който е воден от легендарното либеро на “петлите” от близкото минало Юбер Ено е вече на втора позиция с 24 точки (9 победи, 1 загуби).

В следващия 11 кръг, Туркоа гостува на Тур на 9 декември, а Нант Резе е домакин на Поатие.