Дея с категорична победа над Левски в Бургас

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха 5-а победа в efbet Супер Волей, след като надиграха категорично като домакини носителите на Суперкупата на България от Левски София с 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) в отложена среща от 6-ия кръг, който се игра в зала "Младост" пред 450 зрители.

Бургазлии се изкачиха на трето място във временното класиране с актив от 15 точки (5 победи, 1 загуба).

“Сините" са на втора позиция с 16 точки (5 победи, 3 загуби).

В следващия кръг Дея среща Черно море (Варна), на 9 декември (събота).

Левски се изправя срещу Добруджа 07 ден по-рано.

Отборът на Дея отново не бе воден от старши треньора си Франческо Кадеду. Заради проблем с лицензиране на дипломата му, италианският специалист все още няма право да бъде на пейката от началото на сезона.

В негово отсъствие волейболистите на Дея ги води от помощник треньора Андрей Николов.

Успешна атака на Николай Учиков изведе Дея напред с 3:1 в началото на двубоя. Бургазлии поведоха с 10:4. При 12:4 за Дея, Николай Желязков взе второ прекъсване за Левски в първата част. Контраатака на Николай Учиков и 15:7 за Дея. При 8:17, Кристиян Титрийски замени Венислав Антов в състава на "сините". Тройна блокада на Дея спря атака на Кристиян Титрийски за 19:10. Стоил Палев замени Симеон Николов при 10:19. Валентин Братоев атакува мощно по правата от зона 4 за 23:13. Дея спечели първата част  с категоричното 25:15.

Стоил Палев и Кристиян Титрийски останаха в игра за Левски в началото на втората част. Волейболистите на Дея поведоха с 5:3 в началото на втората част. Александър Къндев се появи в игра за "сините". Ас на Александър Къндев и 6:7. Технична атака на Алехандро Торо - 7:8. Страхотна комбинация Стоил Палев - Майкон Морейра изравни резултата при 10:10. Бургазлии дръпнаха отново с 2 точки при 13:11. Ас на Стоил Палев и ново равенство - 13:13. Николай Учиков завърши успешно с атака едно от най-дългите разигравания в мача за 14:13. Георги Братоев атакува втора топка и Дея поведе с 3 точки при 16:13. Симеон Николов се завърна в игра за Левски при 13:17. При 13:18, Николай Желязков взе прекъсване за гостите. Блокада на Майкон Морейра и Левски намали до 19:20. Успешна атака на Николай Учиков и Дея пак поведе с 21:19. Блокаут на Димитър Василев - 23:21. Майкон Морейра би сервис в мрежата и бургазлии стигнаха до геймбол при 24:22. Александър Къндев атакува успешно за 23:24. Андрей Николов взе прекъсване за домакините. Александър Къндев изравни при 24:24. Дея успя да спечели втората част с 26:24.

Третата част започна напълно равностойно. Равенството се запази до 8:8. Теодор Тодоров изведе Дея напред при 12:10. Бургазлии поведоха с 13:10 и Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Двоен блок спря атака на Валентин Братоев - 12:14. Николай Учиков отново бе безгрешен в атака за 15:12. Пайп на Александър Къндев - 16:18. Бургазлии поведоха с 3 точки при 20:17. Нова мощна атака на Николай Учиков от зона 4 - 21:18. Блокаут на Димитър Василев изведе Дея до 22:19. Николай Николов атакува мощно в центъра и бургазлии стигнаха до мачбол при 24:21. Единична блокада на Николай Николов и Дея спечели третата част 25:21 и мача с 3:0 гейма.

Николай Учиков бе избран за MVP.

Учиков бе и най-резултатен за победителите със 17 точки (1 блок).

9 точки реализира Валентин Братоев (2 блокади).

За Левски Алехандро Торо завърши с 10 точки, появилият се на терена във втория гейм и останал като титуляр в третия Александър Къндев приключи с 9 точки (1 ас, 1 блокада).

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ЛЕВСКИ СОФИЯ 3:0 (25:15, 26:24, 25:21)
ДЕЯ: Георги Братоев 6, Николай Учиков 17, Димитър Василев 7, Валентин Братоев 9, Николай Николов 6, Теодор Тодоров 5 - Мартин Иванов-либеро (Лукас Мадалоз, Стефан Чавдаров, Закари Паланкай-Омошеби)
Треньор: АНДРЕЙ НИКОЛОВ
ЛЕВСКИ: Симеон Николов 2, Венислав Антов 5, Алехандро Торо 10, Владимир Гърков, Светослав Гоцев 4, Майкон Морейра 8 - Владислав Иванов-либеро (Кристиян Титрийски 3, Стоил Палев 1, Преслав Петков, Александър Къндев 9, Дамян Колев-либеро, Костадин Козелов 1)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ