Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Три от три за "лъвчетата"! България U15 спечели Турнира за развитие в Кипър

Юношеският национален отбор на България до 15 години затвърди великолепните впечатления с трета победа в три мача от Турнира за развитие на УЕФА в Кипър. Днес "лъвчетата" победиха с 3:2 и тима на домакините, с което спечелиха първото място в надпреварата по безапелационен начин. В първите си два двубоя нашите момчета спечелиха драматично над Армения с 1:0 и разгромиха Сан Марино с 8:0.

Героичен успех за юношите на България до 15 години срещу Армения

България стартира стабилно двубоя и още в седмата минута можеше да открие резултата, след като пред вратата на домакините се стигна до продължително разбъркване, при което няколко изстрела на българските нападатели бяха блокирани в последния момент. Логичното обаче се случи в 26-ата минута, когато при бързо проведена контраатака топката попадна у Николай Попов, който с изстрел по диагонала откри резултата. До почивката "лъвчетата" имаха още две чисти възможности пред кипърската врата, но вратарят Антониу се намеси решително.

Юношите на България до 15 години разгромиха Сан Марино

Втората част започна много оспорвано, като и двата отбора се надпреварваха да пропускат положения. В 52-рата минута Кипър успя да изравни, след като българската отбрана се пропука през центъра. Радостта на домакините обаче трая кратко - 5 минути по-късно след центриране от свободен удар от десния фланг Ястиян Георгиев засече топката в мрежата на Антониу.

Голът даде допълнителна увереност на тима на Владислав Вутов, който установи натиск и можеше да реализира трето попадение, но нямаше късмет в завършващата фаза. Все пак в 81-вата минута резервата Дариус Дуролари успя да се разпише с великолепен изстрел от фаул - 3:1 за България. До края домакините върнаха едно попадение, но в крайна сметка "лъвчетата" успяха да се поздравят с ценния успех и да спечелят надпреварата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Съставът на България: 12. Иво Ганчев (86 – 1. Александър Панайотов), 15. Димитър Кънев, 3. Виктор Иванов, 4. Максимилиан Лазаров, 5. Ангел Тодоров (86 – 18. Петър Байраков), 16. Ястиян Георгиев, 20. Деан Несторов (65 – 6. Александър Вутов), 10. Николай Попов (60 – 8. Дариус Дуролари), 13. Виктор Добрев (46 – 17. Йоан Андреев), 7. Димитър Маринов (60 – 11. Денис Милетиев), 9. Васил Иванов (86 – 19. Стоил Йорданов).

Селекционер: Владислав Вутов.