Balkan Grand Prix 6

Лошата серия на Майорка набъбна до кръгло число

Отборите на Майорка и Алавес завършиха при 0:0 в мач от 15-ия кръг на испанския елит. По този начин домакините вече са в серия от десет двубоя без победа в Ла Лига.

По принцип те имат само един успех, като той е от средата на септември - 1:0 срещу Селта. По тази причина тимът е много близо до изпадащите, а Алавес е малко по-добре за момента.

Футболистите на Майорка трябва да се сърдят на себе си, защото пропуснаха няколко отлични възможности през второто полувреме. На два пъти канадският нападател Кайл Ларин излизаше сам срещу вратаря, но и в двата случая Антонио Сивера спасяваше.

По-силният период на Алавес беше през първата част, когато отборът пропусна да отбележи.