Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Драма лиши Болоня от победата

Болоня се размина с победата при гостуването на Лече и срещата завърши 1:1. Тимът на Тиаго Мота поведе в 68-ата минута след блестящо изпълнение на фал от Харалампос Ликоянис. Последваха няколко големи пропуска на гостите, които бяха наказани в добавеното време, когато Роберто Пиколи изравни от дузпа.

В самото начало Скорупски трябваше да се намесва след удар от въздуха на Доргу, а Дан Ндойе тества Фалконе на другата врата. Хоан Гонсалес пропусна да даде преднина на домакините, а малко след почивката удар на Сидни ван Хойдонк облиза горната греда на Лече.

След почивката Болоня бе по-агресивният отбор и в 68-ата минута поведе след великолепното изпълнение на Ликоянис. Гръцкият защитник можеше да се разпише още веднъж секунди по-късно, но стреля покрай вратата. Гостите пропуснаха още една страхотна възможност да увеличат аванса си. Люис Фъргюсън обаче по някакъв начин не уцели опразнената врата.

В самия край на добавеното време се стигна до драма. Вратарят Фалконе отиде в атака при ъглов удар. Той бе съборен от Калафиори. Първоначално страничният съдия вдигна засада, но след разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа, която Пиколи изравни.

Снимки: Gettyimages