Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Атакуващото дуо на Щутгарт посече Вердер

Щутгарт стигна до заслужена победа с 2:0 в домакинството си на Вердер. "Швабите" стигна до успеха след голове на атакуващото си дуо Денис Ундав и Серу Гираси. Първият се разписа в 17-ата минута, а гвинеецът вкара от дузпа в 75-ата минута.

За "швабите" това е трета поредна победа и те вече са четвърти, изпреварвайки Борусия (Дортмунд), който играе утре.

Щутгарт взе инициативата от самото начало създаде положения още в първите минути, но Силас и Ундав не се възползваха. В 17-ата минута те поведоха, след като Зетерер отрази удар на Антон, но не по най-добрия начин. Топката отиде в Ундав и той я прати в мрежата при втория си опит. Ситуациите пред вратата на гостите продължиха, а попадение на Гираси не бе зачетено поради засада. Домакините доминираха и единственият им проблем бе, че не стигнаха до втори гол преди почивката, въпреки че създадоха още възможности.

През второто полувреме ситуацията не се промени и "швабите" продължиха да имат сериозно предимство. Гираси пропусна голям шанс в 51-ата минута, а малко по-късно негов удар мина покрай вратата. Щутгарт сложи край на надеждите на гостите в 75-ата минуат, когато Гираси се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Снимки: Imago