Борусия (М) продължава пътя нагоре

Борусия (Моьнхенхладбах) се изкачи в горната половина на класирането на Бундеслигата след домакински успех с 2:1 над Хофенхайм. Всички попадения в мача паднаха през второто полувреме Аласан Плеа откри от дузпа в 58-ата минута, но само две минути по-късно Вут Вегхорст изравни. Другият френски играч на домакините - Натан Нгуму, донесе победата на тима с попадение в 80-ата минута.

Борусия (М) записа трета победа в последните си пет мача в първенството и вече е осми в класирането. Хофе пък няма успех в последните си пет срещи в Бундеслигата след добрия старт, но въпреки това е на шесто място.

Хофенхайм създаде по-добрите положения през първото полувреме, но Байер, Вегхорст и Стах се разминаха с целта. Вратарят на гостите нямаше много поводи да се намесва, въпреки че Плеа не бе далеч от откриване на резултата след удар от воле малко преди почивката.

През втората част Борусия опита да вдигне нивото и Нгуму получи добра възможност в 49-ата минута, когато бе изведен зад защитата с дълго подаване. Неговият удар от границата на наказателното поле облиза горната греда. Плеа откри резултата в 58-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Последваха две смени на гостите и бързо изравняване. Удар с глава на Вегхорст прати топката в мрежата. Нидерландецът се разписа за четвърти път в последните пет мача. Десет минути преди края Мьонхенгладбах стигна до успеха след добра комбинация и ниско центриране на Нетц към непокрития Нгуму, който се разписа.

Снимки: Imago