Лайпциг създаде безброй шансове, но остана на тръни до последно

Бронзовият медалист РБ (Лайпциг) създаде куп положения, но трябваше да трепери до последно при домакинството си на Хайденхайм, спечелено в крайна сметка с 2:1.

Този успех от 12-тия кръг на Бундеслигата вкара “червените бикове” в топ 4, а след седмица предстои дерби с Борусия (Дортмунд).

През седмицата Разенбалшпорт беше изиграл много силно първо полувреме срещу Манчестър Сити в Шампионската лига, в което дръпна с 2:0. Вкаралият въпросните голове Лоис Опенда се отчете с попадение и в този двубой, след като в 29-ата минута реализира дузпа за 1:0.

В 44-тата партньорът му в атака Юсуф Поулсен покачи на 2:0, но секунди по-късно Хайденхайм върна едно попадение чрез Бенедикт Гимбер. Това се оказа и единственият точен удар на гостите.

През втората част Лайпциг усилено търсеше нов гол, но играчите в бели екипи сътвориха множество пропуски, а и на три пъти гредите спасяваха новаците в Бундеслигата.

В последните секунди Хайденхайм даже имаше шанс да изравнителен гол, но от добра ситуация разписалият се по-рано Гимбер стреля над вратата.