Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Метц и Брест постигнаха победи като гости

След минималния успех на Ница срещу Тулуза в ранния неделен двубой от 13-ия кръг на Лига 1 следобедните три мача предложиха две победи за гостите и едно равенство.

В Бретан, Лориен не успя да прекрати негативната си поредица от три мача без победа и отстъпи на Метц в самия край на мача с 2:3. Доста случаен гол на Шейх Сабали след 30 секунди игра даде преднина на гостите. Но „мерлузите“ реагираха първо благодарение на попадението на Ромен Фавър в 7-ата минута, а след това Ели Жуниор Крупи с 4-ия си гол в първенството в 22-рата минута направи 2:1. Гостите обаче, агресивни и комбинативни, изравниха благодарение на Исмаел Траоре (64’), преди да вземат предимството в края на мача след дузпа на гамбиеца Абли Джало. Лориен остава 16-ти в таблицата, докато Метц продължава похода си напред и така се намести в първата половина на таблицата със своето 9-о място.

Междувременно, Монпелие продължи серията си без победа вече в четири мача, след като днес падна 1:3 от Брест на свой терен. Гостите диктуваха събитията на терена и единствено в минутите около изравнителния гол имаше някаква интрига кой ще си тръгне като краен победител.Монпелие изоставаше след 20 минути игра след автогол на Maксим Естеве. Но домакините се вдигнаха и изравниха в 6-ата минута на втората част от дузпа, реализирана от Теджи Севарние. Матиас Перейра Лаге обаче отново даде аванс на Брест с красив нисък удар в 64-тата минута. В последните моменти на мача младият Камори Думбия подпечата победата за своя отбор с трети гол. Френският шампион от 2012 година е на 13-ото място, докато Брест се изкачва до 7-ма позиция към момента.

В друг мач по същото време Нант и Льо Авър завършиха наравно 0:0 на „Стад де ла Божоар“.