Кьолн победи и настигна Дармщат

Кьолн се измъкна от дъното на класирането в Бундеслигата, след като надви с 1:0 Дармщат в първи мач от 13-ия кръг. Дейви Зелке беше точен в 60-ата минута и донесе така важния успех на "козлите".

Отборът на Щефен Баумгарт прекъсна серия от 20 мача, в които неизменно получаваше гол, а освен това за първи път през сезона спечели на чужд терен. Дармщат не създаде почти никакви положения пред вратата на Марвин Швебе и се смъкна на 16-ото място в подреждането с 9 точки, колкото събра и Кьолн.

Първото полувреме беше скучно заради прекалено плахата игра и на двата отбора. След почивката стана по-интересно. В 56-ата минута Тим Скарке отправи опасен изстрел преминал на сантиметри от гредата. Гостите отговориха с пропуск на резервата Джан-Лука Валдшмит. Той се озова на чиста позиция, но не можа да преодолее Марсел Шюнен.

В 60-ата минута след центриране от корнер защитник на Дармщат отклони топката към далечната греда, където Зелке реагира най-бързо и даде преднина на Кьолн. Не след дълго "козлите" вкараха и втори гол, но той беше отменен заради засада. Домакините пък получиха дузпа за игра с ръка на противников бранител, но след намесата на ВАР съдията Патрик Итрих правилно промени решението си.

В заключителните минути Дармщат имаше възможност да изравни от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но Матей Маглика уцели стената. Валдшмит пък пропусна да реши всичко в полза на Кьолн при бърза контра на гостите.

В следващия кръг Кьолн ще посрещне Майнц 05, а Дармщат ще гостува на новака Хайденхайм.

Снимки: Gettyimages