Дармщат измъкна точка от Фрайбург

Фрайбург не успя да спечели домакинството си на Дармщат и срещата завърши 1:1. Матиас Хонсак откри в 18-ата минута за гостите, а Лукас Хьолер изравни в 35-ата минута. Така и двата отбора продължиха сериите си без победа. Тимът на Кристиан Щрайх няма успех в последните си четири мача в Бундеслигата, а Дармщат е без победа в последните си пет двубоя.

Днес на пейката на гостите се завърна наставникът Торстен Либернехт, който отсъстваше поради здравословни проблеми на жена му. В първата част на двубоя битката се водеше в средата на терена, като и двата тима подходиха предпазливо, но домакините постепенно започнаха да взимат инициативата, а първата възможност се откри пред Грифо, който не бе достатъчно точен.

Дарщат поведе с първия си точен удар. Изстрел на Хонсак бе отклонен и не остави шансове на вратаря. Фрайбург имаше нужда от няколко минути, за да се възстанови от гола, но след това натисна. По-опасните ситуации пред вратата на гостите дойдоха след статични положения. В 35-ата минута след поредния ъглов удар доманикините стигнаха заслужено до изравняване след попадение на Хьолер.

След почивката Фрайбург доминираше, но без да създава чисти голови ситуации. Гостите удържаха на натиска благодарение на добре организирана игра в защита. Те правеха някакви опити в атака, но те се случваха много рядко и не доведоха до нищо. В самия край на срещата домакините можеха да стигнат до победата, но блестяща изява на Брунст след удар с глава на Егещайн предотврати попадението.

Снимки: Imago