Хeбър обърна Заверче в Пазарджик, но отпадна от Купата на CEV

Вицешампионът на България Хебър (Пазарджик) отпадна от участието си в европейските клубни турнири.

Възпитаниците на Алберто Джулиани загубиха първите две части от срещата-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV) в зала “Васил Левски” с 13:25 и 25:27, с което на практика загубиха двубоя и отпаднаха от от турнира.

Наставникът на поляците Михал Винярски заложи на повечето си резерви в третата част, а момчетата на Алберто Джулиани решиха да покажат своята класа, през 670 зрители, които си закупиха билети за двубоя, и спечелиха третата и четвъртата част с 26:24 и 25:17.

В тайбрека Хебър спечели с 15:13, а с това и мача с 3:2 (13:15, 25:27, 26:24, 25:17, 15:13).

Двубоят Хебър Зверче стартира с убийствено предимство на гостуващия тим. Възпитаниците на Михал Винарски дръпнаха с 9:1 след няколко аса на Карол Бутрин и отлични атаки на Тревор Клевено. Блокада на Розалин Пенчев намали резултата до 6:13. Християн Димитров атакува успешно за 10:16. Отлични изяви на олимпийския шампион от Токио 2020 с Франция Тревор Клевено изведоха Заверче напред с 11 точки при 21:10. Тревор Клевено изведе полския тим до геймбол при 24:12. Заверче спечели първата част с категоричното 25:13.

Втората част започна напълно равностойно. Момчетата на Алберто Джулиани не отстъпваха по нищо на играта на полските волейболисти. Равенството се запази до 12:12. Ас на Християн Димитров и атака на Розалин Пенчев изведоха Хебър напред с 18:16. Нова успешна атака на Розалин Пенчев и 20:18. Бартош Кволек изравни резултата при 20:20. Блокада на Бартош Кволек и 22:20 за Заверче. Розалин Пенчев изравни резултата при 24:24. Блокада на Християн Димитров и 25:25. Възпитаниците на Михал Винярски спечелиха втората част с 27:25. Така полският тим на практика се класира за 1/8-финалите.

Михал Винярски смени почти всичките си състезатели, с изключение на Тревор Клевено. И третата част стартира равностойно. Равенството се запази до 4:4. Михал Шалаха изведе Заверче напред със 7:5. “Тигрите” от Пазарджик изравниха при 13:13. Домакините успяха да дръпнат с 3 точки при 20:17. Поляците намалиха разликата само на 1 точка при 19:20. а малко по-късно изравниха при 20:20. Поляците стигнаха до мачбол при 24:23. Волейболистите на домакините обаче успяха на свой ред да стигнат до геймбол при 25:24. Хебър спечели третата част с 26:24.

Окрилени от успеха в третата част “тигрите” от Пазарджик започнаха ударно и поведоха с 12:8 в началото на четвъртата част. Разликата нарасна на 7 точки при 16:9. Виктор Йосифов и съотборниците му поведоха с 22:16. Теодор Салпаров и Хебър спечелиха 4-ия гейм с 25:17.

Полските волейболисти успяха да поведат с 6:5 в началото на тайбрека. Розалин Пенчев изведе Хебър напред с 9:8. “Тигрите” от Пазарджик дръпнаха с 13:11.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - АЛУРОН, ЗАВЕРЧЕ (ПОЛША) 3:2 (13:15, 25:27, 26:24, 25:17, 15:13)

ХЕБЪР: Добромир Димитров, Християн Димитров, Тодор Вълчев, Розалин Пенчев, Илия Петков, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Красимир Георгиев, Слави Кофов-либеро, Рангел Витеков)

Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ

ЗАВЕРЧЕ: Мигел Тавареш 1, Карол Бутрин 8, Бартош Кволек 9, Тревор Клевено 14, Милош Знишол 5, Матеуш Биениек 4 - Лук Пери-либеро (Мариуш Шамлевски 2, Шимон Грегорович-либеро, Даниел Гашиор, Михал Козловски, Михал Шалаха, Патрик Лаба)

Старши треньор: МИХАЛ ВИНЯРСКИ.