Мира Тодорова и Волунтари много близко до 1/4-финал в Европа

Националката Мира Тодорова и тимът на КСО Волунтари 2005 са близо до 1/4-финал в третия по сила евротурнир - "Чалъндж къп".

Воденият от Габриел Енаше отбор се наложи като гост над сръбския ЖОК Уб с 3:1 (25:14, 22:25, 26:24, 25:20) в първата осминафинална среща от надпреварата. Вторият мач помежду им е на 6 декември (сряда), в 17:00 ч.

За да продължат напред, Тодорова и съотборничките й трябва да спечелят само два гейма. В случай на победа за тима от западната ни съседка с 3:0 или 3:1 гейма, ще се изиграе т.нар. "златен" гейм. Мира Тодорова се отчете с 15 точки (1 ас, 3 блокади), като бе втора по резултатност.

Над всички бе Хейди Касанова с 20 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника по 13 точки записаха Анджелка Новосел (1 блокада) и Анет Барбара Бенитес.