Национална лига футзал: Левски - Черно море

Дузпа в добавеното време спаси ПСЖ от загуба

Пари Сен Жермен се спаси от загуба в домакинството си срещу Нюкасъл след дузпа дълбоко в добавеното време. Килиан Мбапе се разписа от бялата точка и изравни за крайното 1:1. "Свраките" водеха в голяма част от мача след гол на Александър Исак в 25-ата минута. Тимът на Еди Хау обаче заложи на доста защитна игра след почивката и може би логично се стигна до изравняване.

Точката бе изключително важна за ПСЖ, тъй като по този начин тимът остана пред днешния си съперник в група "F" на Шампионската лига. В последния кръг от груповата фаза парижани гостуват на Борусия (Дортмунд), който днес си осигури класиране за осминафиналите след успех над Милан.

Срещата започна на изключително високо темпо и с натиск на домакините, които започнаха да създават положения от първите минути. Първата възможност бе пропусната от Фабиан Руис, който стреля над вратата от добра позиция. В деветата минута "свраките" се разминаха с получаване на гол. Коло Муани изведе Хакими по дясното крило. Мароканският национал намери Мбапе пред вратата. Капитанът на Франция отклони топката с пета, а ударът му бе отразен от Поуп.

Тимът на Еди Хау стартира предпазливо, но постепенно започна да играе малко повече с топката и в 12-ата минута можеше да поведе. Алмирон открадна топката от Хакими, навлезе в наказателното поле и намери Исак на прекрасна позиция. Нападателят обаче стреля силно над вратата. Пресата на гостите доведе до някои грешки на съперника и се стигна до нова загубена топка в опасна зона, но този път не се стигна до изстрел.

Нюкасъл се чувстваше все по-комфортно с всяка изминала минута и в 25-ата минута поведе. Ливраменто се разходи по границата на наказателното поле и подаде на Алмирон. Неговият удар бе отразен от Донарума, но не по най-добрия възможен начин, тъй като топката отиде в Исак пред опразнената врата и шведът откри резултата.

Парижани опитаха да отговорят и организираха няколко атаки, но гостите като цяло се справяха в защита, въпреки че допускаха удари към Поуп. Изстрел на Угарте от въздуха мина далеч от целта, а пробив на Коло Муани бе спрян от Ливраменто. Удар на Дембеле пък бе отразен от Поуп. "Свраките" се справяха успешно с опазването на Мбапе, който не беше толкова активен.

В последната част на първото полувреме ПСЖ имаше сериозни проблеми да намира пролуки в защитата на съперника, но малко преди почивката се стигна до отлична възможност да изравни. Мбапе намери Дембеле в наказателното поле и бившият играч на Барселона насочи топката към вратата, но ударът бе блокиран от Ласелс.

След почивката Нюкасъл продължи успешно да се справя с опитите на домакините да атакуват. Тимът на Еди Хау отново стигна до възможност. Жоелинтон изведе Исак, като пред него беше само Данило. Той обаче не успя да го преодолее и се забави с удара. Ник Поуп се намеси решително, излизайки да спре Дембеле, който бе изведен от Коло Муани.

Луис Енрике започна със смените и извади Коло Муани и Угарте, като пусна Витиря и Брадли Баркола. Смените дадоха някакъв резултат и освежиха атаката, а Баркола имаше две прекрасни възможности да се разпише. В първата ситуация той бе намерен великолепно от Мбапе и направи голям пропуск. В същото време Поуп направи голямо спасяване, тъй като отклони удара отблизо. След това Баркола бе изведен отляво, но стреля във външната страна на мрежата.

В последната част на двубоя Нюкасъл доста се дръпна с цел да пази крехката си преднина и въобще не поглеждаше към вратата на съперника. "Свраките" не допуснаха много положения пред Поуп, но в този подход имаше известни рискове, тъй като ПСЖ осъществи натиск. В 82-ата минута Ернандес намери Дембеле пред вратата, но той прати не успя да я прати в мрежата от прекрасна позиция. Заслуга за това имаше и Шер, който притисна крилото.

След това Мбапе опита самостоятелно да промени развоя на мача. До този момент в повечето случаи той подаваше на съотборници, но в 87-ата минута направи отличен финт в наказателното поле и стреля. Ударът бе право в Поун, но топката се върна при него и този път той прати кълбото покрай гредата. В началото на добавеното време Баркола направи третия си голям пропус, откакто се появи на терена. След центриране на Хакими той стреля от въздуха, но топката отиде далеч над вратата.

В края на добавеното време съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Ливраменто. Той го направи след разглеждане на ситуацията на монитор. Мбапе не сбърка от бялата точка и изравни. Остана време и за още един пропуск на Баркола, този път от малко по-трудна позиция. Резервата прати топката над вратата след удар с глава.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - НЮКАСЪЛ 1:1
0:1 - Исак (25)
1:1 - Мбапе (90+8-д)

Снимки: Imago