Хофенхайм се отърва с късмет от загуба срещу Майнц

Хофенхайм и Майнц 05 завършиха 1:1 в мач от 12-рия кръг на Бундеслигата. Марко Рихтер откри за гостите в 39-ата минута, а Роберт Сков възстанови равенството в 49-ата. Майнц определено могат да съжаляват за изпуснатите три точки, като през второто полувреме те пропиляха дузпа и на два пъти удариха напречната греда на стража на домакините Оливер Бауман, който игра много силно и имаше ключови спасявания в мача.

Първата добра ситуация бе за гостите, когато в 7-ата минута Марко Рихтер направи чудесен индивидуален рейд и стреля, но ударът му мина в близост до вратата на Хофенхайм. В 28-ата минута пък дойде първата по-чиста възможност за домакините, като Максимилиан Байер стреля с далечен шут, но стражът на Майнц Робин Центнер спаси. Десетина минути по-късно гостите поведоха. След много добра контраатака  Едмилсон Фернандеш изведе  чудесно Марко Рихтер, който останал очи в очи с Оливер Бауман не сгреши - 0:1. Две минути по-късно Майнц можеше да удвои аванса си, когато Аймен Баркок се озова на много добра позиция и стреля опасно, но стражът на Хофе изби и спаси сигурен гол. Най-добрата възможност за домакините дойде в края на първата част, когато последователно удари на Гриша Прьомел, Байер и Мариус Бюлтер бяха блокирани, а последвалия удар с глава на Бюлтер срещна страничната греда.

Втората част започна с бърз гол за Хофе. В 48-ата минута влезлият на полувремето Павел Кадержабек центрира добре и Роберт Сков засече добре от въздуха с левия крак, с което изравни - 1:1. Осем минути по-късно датчанинът пробва и далечен изстрел, като малко не му стигна да отбележи втория си гол в мача. Майнц пък имаше добра възможност в 61-вата минута, когато Леандро Барейро стреля, но Бауман улови. Буквално в следващата минута отново Баркок от гостите се озова на добра позиция, но не успя да уцели топката.

В 67-ата минута Майнц имаше отлична възможност отново да поведе, като тимът получи дузпа след намеса на ВАР. Зад топката застана “грешникът” Баркок, който стреля, но Бауман успя да избие, а мароканецът пропиля трети отличен шанс да се разпише и малко след това бе заменен. По-добрата игра на гостите продължи и шест минути по-късно след нова добра атака Жае-Сун Лий стреля неточно. В 80-ата минута пък Марко Рихтер стреля опасно от пряк свободен удар, а топката срещна напречната греда на Хофе след намесата на Бауман, който спаси нов сигурен гол. Шест минути по-късно последва дежавю - отново Рихтер стреля от пряк свободен удар и пак топката срещна горната греда на домакините.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Равенството потвърди слабата форма напоследък и на двата отбора, като Хофе има само една победа в последните шест мача, макар и все пак тимът да остава в топ 6. Майнц пък има само една победа от началото на сезона, като все пак повод за оптимизъм е това, че отборът записа четвърти пореден мач без поражение, но все още е на 16-о място с едва 8 точки.

Снимки: Imago