Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Хебър взе чиста победа срещу Черно море и поведе в класирането

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) оглавиха класирането в efbet Супер Волей. Воденият от Алберто Джулиани тим надигра Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 29:27, 25:19) в среща от седми кръг, изиграна в зала "Васил Левски".

Пазарджиклии имат в актива си 16 точки (5 победи, 1 загуба). "Моряците" са десети с 5 точки (2 победи, 5 загуби).

В следващия кръг Хебър среща Дея спорт (Бургас), на 3 декември (неделя) в 17:30 ч. Варненци излизат срещу Пирин (Разлог) на 1 декември (петък).

Треньорът на носителите на Купата даде шанс за изява на по-голямата част от състезателите си.

Първият гейм протече изцяло под диктовката на пазарджиклии, които доминираха до края. В ключовите моменти гостите успяха да се доближат до "тигрите", но не се случи нищо повече. Така пазарджиклии поведоха в мача с добра преднина.

Във втората част Виктор Йосифов и съотборниците му взеха превес (2:0), след което волейболистите на Пламен Христов набраха инерция и дръпнаха (9:5). Серия на Розалин Пенчев обаче изравни резултата. Варненци обаче не се отказаха лесно, като успяха да оформят нова преднина и я поддържаха до 18:14. Постепенно тя бе скъсена на само точка (17:18) от домакините, съставът на Черно море отново излезе напред. В самия край (20:23) състезателите на Алберто Джулиани се мобилизираха и направиха обрат, като имаха и геймбол (24:23). Играта продължи точка за точка, но в крайна сметка измъкнаха успеха след атака на Розалин Пенчев.

Третият гейм бе изцяло под диктовката на "тигрите", които доминираха през по-голямата част от времето. След 19:14 противникът съумя да скъси дистанцията значително, оставайки само на две точки. Въпреки отпора на варненци, Виктор Йосифов и съотборниците му записаха чист успех.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:20, 29:27)

ХЕБЪР: Добромир Димитров, Християн Димитров 12, Тодор Вълчев 11, Розалин Пенчев 15, Виктор Йосифов 8, Илия Петков 9 - Теодор Салпаров-либеро (Рангел Витеков, Слави-Кофов-либеро, Мартин Симеонов, Красимир Георгиев 2, Иван Сарафов)

Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ

ЧЕРНО МОРЕ: Маркус Кеел 3, Мирослав Градинаров 14, Симеон Димитров 13, Александър Симеонов 2, Борис Начев 7, Стасис Ляхшинскас 1 - Мартин Иванов-либеро (Константин Стойков 1, Кристиян Димитров 1, Даниел Вълев, Даниел Димов)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.