Хайденхайм и Бохум не се победиха

Хайнденхайм и Бохум завършиха 0:0 в мач от 12-тия кръг на Бундеслигата. И двата отбора имаха някои нелоши възможности за попадение, но в крайна сметка не се възползваха от тях.

Първото полувреме не предложи кой знае какви положения за гол, като Ерен Динкчи и Патрик Майнка от домакините пробваха удари, но бяха неточни. Такума Асано и Кевин Щьогер от Бохум пък бяха най-активни за тима си, но нямаха успех през първата част.

През второто полувреме имаше по-чисти възможности за гол пред двата тима. В 53-тата минута Патрик Остерхаге от гостите пробва опасен удар, но стражът на Хайденхайм Кевин Мюлер успя да избие. Пет минути по-късно домакините можеха да открият, но ударът на Тим Клайндинст бе спасен с вещина от Мануел Риман. В 61-вата минута последва нова възможност за Бохум, при която Бернардо стреля, но Мюлер отново се намеси. Петнадесет минути след това пък шут на Такума Асано мина на сантиметри от вратата на Хайденхайм. Последваха добри шансове за домакините, но за тяхно съжаление Никола Доведан и отново Клайндинст също не успяха да се разпишат и срещата приключи при нулево реми.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така се затвърди трудната кампания и за двата отбора, като Хайденхайм има една победа в последните шест мача, а Бохум е само с един успех в последните единадесет свои срещи. Двата тима са съответно на 13-о и 14-о място в класирането, само на точка разлика.

Снимки: Imago