Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Асеновец надви дубъла на Локо (Пловдив)

Асеновец (Асеновград) спчели с 1:0 гостуването си Локомотив II (Пловдив). Срещата е от 19-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Димитър Законов осигури трите точки в попадение в 40-ата минута. Първият половин час беше за домакините. Те обаче пропиляха възможности да поведат в резултата. Постепенно гостите изравниха играта и взеха превес.

С приближаване към края на двубоя ставаше по-интересно. В 70-ата минута Венци Белчев от Асеновец се спречка със противник и беше отстранен с червен картон. Пловдивчани тръгнаха да изравняват. Законов обаче на три пъти нахлуваше по диагонала, но не успя да се разпише поне още веднъж. В 85-ата минута, играещия треньор на асеновградчани Веселин Филипов пък насочи с глава топката в гредата.