Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Леверкузен продължава с победите и си върна лидерството в Бундеслигата

Байер (Леверкузен) не спира със страхотните си игри през този сезон, като сега момчетата на Чаби Алонсо победиха с 3:0 като гости Вердер (Бремен) в мач от 12-тия кръг на Бундеслигата. Попаденията за “аспирините” паднаха след автогол на Оливие Деман (9’), Джереми Фримпонг (43’) и Алехандро Грималдо (76’). По този начин Леверкузен си върна лидерството в класирането, като тимът е на две точки пред Байерн (Мюнхен).

Леверкузен веднага наложи натиск, като още в 6-ата минута Виктор Бонифейс отбеляза, но попадението му бе отменено заради засада. Само три минути по-късно обаче “аспирините” все пак поведе. След изпълнение на ъглов удар последва разиграване, Йонас Хофман центрира и Оливие Деман от домакините имаше нещастието да засече топката в собствената си врата - 0:1. Леверкузен продължи да притиска съперника си, като опасни удари на Гранит Джака и Бонифейс бяха блокирани. И когато сякаш изглеждаше, че Вердер поизравни играта, Леверкузен нанесе втори удар в 43-тата минута. Той отново падна след корнер, макар и не директно. В последвалото разиграване Пиеро Инкапие навлезе в наказателното поле на Вердер и пусна чудесен успореден на вратата пас. Подаването достигна до Джереми Фримпонг, който с безпощаден удар с десния крак направи 0:2.

Второто полувреме започна по-спокойно, като Вердер опита някакъв натиск в опит да се върне в мача. Така се стигна до попадение на Марвин Дукш в 62-рата минута, но то бе отменено заради засада. “Бременските музиканти” така и не успяваха да създадат кой знае какви положения пред Лукаш Храдецки. Така се стигна до 76-ата минута, когато интригата в мача приключи. Алехандро Грималдо навлезе опасно отляво и с кинжален удар направи 0:3, като това бе 7-мият гол в Бундеслигата за испанеца. В 84-тата минута Вердер можеше да вкара почетен гол, но удар на резервата Джъстин Нинмах разстресе напречната греда на Храдецки.

Така Леверкузен постигна осмата си поредна победа в първенството и тринадесета последователна във всички турнири, като продължава да изумява с представянето си през този сезон. Toва бе и най-добрият възможен подарък за треньора на "аспирините" Чаби Алонсо, който днес има рожден ден и навършва 42 години. Вердер пък има едва една победа в последните 7 мача и временно е на 12-о място в класирането.

Снимки: Imago