Алавес се отдалечи от опасната зона

Алавес се отдалечи от зоната на изпадащите и се доближи до средата на класирането, след като победи Гранада с 3:1. Тимът на Луис Гарсия поведе в 11-ата минута след като Раул Торенте си отбеляза автогол. Той се опита да спре Омородион след остро центриране на Хави Лопес.

Гостите правиха някакви опити да изравнят, но постепенните им атаки не даваха резултат срещу добре подредения съперник. В 38-ата минута Алавес поведе с два гола и отново в атаката бяха замесени Гуриди и Хави Лопес, който подаде на Ребах, който с отличен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Андре Ферейра.

Десет минути след почивката се стигна до трети гол за домакините. Негов автор бе Саму Омородион. Бившият играч на Гранада се възползва от центриране на Луис Риоха и с глава насочи топката към мрежата. Малко преди края гостите стигнаха до почетно попадение от дузпа, реализирана от Мирто Узуни. След гола Гранада бързо стигна до опасна ситуация пред вратата на Алавес и притесни леко съперника в последните минути, но не стигна до нещо повече.

Снимки: Gettyimages