Вход / Регистрирай се

Стана ясна заплатата на новия селекционер на България

Италианецът се конкурирал с Хулио Веласко за треньор на женския национален отбор на родината си

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол Джанлоренцо Бленджини ще получава заплата в размер на 150 000 евро на година, научи „Тема Спорт“

Бившият селекционер на Италия Джанлоренцо Бленджини ще води България
Бившият селекционер на Италия Джанлоренцо Бленджини ще води България

Сумата е рекордна в историята за българската федерация, като ангажиментът на италианеца ще бъде постоянен.

Още след заседанието на Управителния съвет в сряда стана ясно, че специалистът ще бъде ангажиран единствено и само с представителния ни тим, след като приключи работата си на клубно ниво начело на Лубе Чивитанова. Предстои Бленджини да подпише договор за 3+2 години. Самият той е останал впечатлен от подрастващото поколение у нас при визитата си на Левски наскоро. Както е известно, сините и Лубе имат подписана програма за съвместно сътрудничество, по която млади таланти на столичния клуб тренират с италианския гранд.

Любо Ганев обясни защо са се спряли на Джанлоренцо Бленджини за нов селекционер
Любо Ганев обясни защо са се спряли на Джанлоренцо Бленджини за нов селекционер

Важна част от отбора на Бленджини е Александър Николов. В момента тимът на Лубе заема шесто място в класирането на Серия А след четири победи и две загуби. В началото на месеца вълците отстъпиха във финала за Суперкупата срещу Перуджа с 2:3 гейма.

Вижте кой е Джанлоренцо Бленджини
Вижте кой е Джанлоренцо Бленджини

Любопитен ракурс е, че италианецът е бил сред кандидатите за селекционер на женския национален отбор на страната си. В крайна сметка италианската федерация се спря на Хулио Веласко, с когото Бленджини работи на няколко места в началото на професионалния си път като треньор – Пиаченца, Модена и Монтекиари.

Надеждите на българската централа са италианецът да успее да изведе националите ни до Олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 година. Пътят през това минава чрез европейска титла, медал от световното първенство или пробив сред водещите отбори в ранглистата на FIVB непосредствено преди форума в САЩ.

Следвай ни:

Още от Волейбол

Виж всички