Беларус надви Косово в мач без значение

Отборът на Беларус надви тима на Косово с минималното 1:0 в последна среща от група “I” на квалификационния турнир за Евро 2024 в Германия. С успеха беларусите се пребориха за четвъртото място, което обаче не им дава квота за финалите в Мандшафта през идната година.

Гостите успяха да поведат малко преди края на първото полувреме в 43-ата минута, когато се разписа Дмитрий Антилевски. Като цяло беларусите бяха тези, които желаеха повече победата, заради което влизаха и по-остро в индивидуалните сблъсъци. Това от своя страна наложи съдията да покаже два жълти картона на момчетата на Карлос Алос само за първата част.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В началото на второто полувреме Беларус можеше да вкара и втори гол, но играчите от източна Европа се задоволиха с минимална победа.