Младежите се развихриха и размазаха Естония с шест гола за едно полувреме

Младежите на България разбиха Естония с 6:0 в двубой от група D на квалификациите за Евро 2025. Георги Николов реализира хеттрик след почивката, по един добавиха Асен Митков и Роберто Райчев, а Роберт Вееринг си отбеляза автогол. Това е рекорден успех за гарнитурата ни до 21 години за този век.

С победата си днес България поделя втората позиция в класирането с Германия. Двата тима имат по девет точки, но бундестимът е с три мача по-малко. Лидер е Полша с 12 точки, събрани след четири победи. Останалите тимове в групата - Косово с осем точки, Естония с една и Израел без актив.

През първото полувреме до попадения не се стигна. Изненадващо естонците започнаха по-активно, но постепенно българите взеха инициативата. Най-чистото положение се изправи пред Марин Петков, който се оказа на добра позиция за стрелба, но ударът му мина покрай гредата.

Пет минути след началото на втората част нашите момчета откриха резултата. Станислав Шопов центрира добре към Георги Николов, който насочи топката с глава във вратата.

26 U21 България 6:0 Естония

Десет минути по-късно България вкара втори гол. Отново Николов бе точен с глава, след центриране отдясно този път.

Съвсем скоро падна и трети гол. Удар на Шопов бе отклонен от Робер Вееринг в собствената му врата.

60 секунди по-късно Асен Митков реализира четвърти гол с топовен изстрел от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута Николов реализира хеттрик от попадения с глава. Емил Ценов центрира отлично и нападателят на Хебър прати топката за трети път във вратата от негово име.

Малко по-късно дойде и шесто попадения. Резервата Роберто Райчев получи топката в наказателното поле и с хубаво обръщане реализира и така оформи крайното 6:0.

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ U21: 12. Христов, 2. Стойчев, 5. Йеленкович, 4. Петров (К), 15. Атанасов, 22. Митков, 8. Шопов, 6. Ценов, 21. Петков, 10. Илиев, 9. Г. Николов;

Естония U21: 1. Кивила, 5. Сьотшугов, 15. Вееринг, 4. Вахер, 2. Хусар, 14. Теевали, 6. Палумец (К), 7. Кураксин, 11. Михайлов, 9. Шаповалов, Силама.